19.10.2020

Alates 2020. aasta oktoobrist on olnud üldhooldust pakkuvatel asutustel võimalik taotleda dementsusesõbraliku asutuse märgist. Taotluses oli kokku neli valdkonda, millele peab asutus märgise saamiseks vastama: asutuse väärtused, füüsiline ja sotsiaalne keskkond, tegevused ja üritused asutuses ning personali pädevus ja professionaalsus. Märgise annab välja Dementsuse Kompetentsikeskus (DKK) nendele asutustele, kes vastavad märgise kriteeriumitele igas valdkonnas.

Saame uhkusega teatada, et oleme saanud ametlikult esimesena Eestis dementsusesõbraliku... Loe edasi

04.10.2020

Benita Kodu ja Eesti Haigekassa sõlmisid 1. oktoobril õendusteenuse osutamise lepingu.

Tänu haigekassa poolt rahastatavale teenusele paraneb tervishoiuteenuse kättesaadavus üldhooldekodudes. Haigekassa hinnangul on õe pakutav abi iga hooldekodu kvaliteedimärk, mis tagab hooldekodu elanikule kui ka tema lähedastele turvatunde ning annab kindluse tervisemurede korral.

Õendusabi eesmärgiks on säilitada ja võimalusel parandada patsiendi tervislikku seisundit ning toimetulekuvõimet, ravida ja toetada stabiilses seisundis patsienti ning vajaduse korral... Loe edasi

04.09.2020

Augusti viimasel pühapäeval toimus meie juures tagasihoidlik perepäev. Seekord pidime arvestama ka epidemioloogilise olukorraga ning tänu sellele ei saanud üritust suurelt reklaamida. Tegime plakatid ja panime need fuajees teadetetahvlile ning reklaamisime perepäeva majasiseselt. Meie kodu elanikud said ise endi lähedasemaid pereliikmeid üritusest teavitada ja sinna kutsuda. 


Perepäeva pühapäev oli küll sombune ja... Loe edasi

17.08.2020

Vastvalminud dementsussõbralikku kodu sisustamisel otsisime tugitooli, mis oleks mugav, praktiline ja hügieeniline. Käisime läbi praktiliselt kõik Tallinna mööblikauplused ja lõpuks leidsime Rave mööblist tugitool Lotta. Lotta on klassikalise disainiga suurepärane tugitool, mis on tõesti võitnud meie kõigi südamed.

Toolil on kõrge seljatugi ja täpselt õige istumiskõrgus ning puidust käepidemed. Toolile on võimalik peale panna ka spetsiaalne kate, mis on abiliseks hügieeni tagamisel. Katte kinnitamine... Loe edasi

22.07.2020

Sotsiaalminister Tanel Kiik avas täna Keila lähistel Eesti esimese spetsiaalselt dementsusega inimeste jaoks ehitatud kodu. Uues 49 voodikohaga kodus hakatakse koolitama ka erialaspetsialiste ning nõustama dementsussündroomiga inimeste lähedasi.

“Tulenevalt inimeste pikemast elueast on ka Eestis paraku tõusutrendis dementsuse ja mäluprobleemidega inimeste arv, kes vajavad spetsiaalset lähenemist ning kohandatud väärikat, turvalist ja kodust elukeskkonda,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. "Sellest lähtuvalt on uute kodude loomine ning... Loe edasi