Teaduspõhine taastusravi sisaldab nii aktiivseid tegevusi (treening) kui ka passiivseid protseduure (käsimassaaž, aparaatsed protseduurid). Taastusravi meeskonna spetsialistide tööd toetavad raviseadmed:
Red cord ripplingsüsteem on välja töötatud Norras ning sellel on taastusravis erinevaid kasutusvõimalusi. Ühest küljest luues kindla toetuse, annab ripplingsüsteem kiiresti sügava lõõgastusseisundi ja vabamad liigutused, sest puudub vajadus lihaste aktiivseks tegevuseks hoidmaks kehatüve ja jäsemeid. See võimaldab kergemalt saavutada lihaste lõõgastamist ja kasutada harjutustes liigutuse maksimaalset ulatust. Teisest küljest saab seda süsteemi kasutada funktsionaalseks treeninguks treenimaks kehatüvelihaseid, koordinatsiooni ja tasakaalu.
HP Cosmose kõnnirada on sobilik väga erinevate diagnoosidega patsientidele. Tihti kaasnevad erinevate haigustega ka liikumisraskused. HP Cosmose kõnnirajal on võimalik spetsiaalse lingude süsteemiga vähendada keharaskust liikumisel. See omakorda teeb kõndimise võimalikuks ning ohutuks ka nende patsientide jaoks, kes iseseisvalt teha ei suudaks. Kõndimine ning püstine asend parandavad keha hapnikutarbimist ning üldist töövõimet treenides samal ajal kogu keha lihaskonda. Lisaks aitab kummidega ekspandritesüsteem korrigeerida valet kõnnimustrit. Seadme kasutamise teevad mugavaks ratastooliramp ning kergesti kasutatavad teleskoop käetoed. Tänu Polari pulsivööle on teraapia ajal võimalik jälgida patsiendi südamelöögisagedust.
Thera Balance Trainer tasakaalulaud võimaldab patsienti vertikaliseerida samal ajal turvaliselt toestades. Sobib kasutamiseks nii patsientidel, kellel on tasakaaluhäired kui ka nendel, kes iseseisvalt ei suuda püstiasendit säilitada. Vertikalisatsioon parandab keha hapnikutarbimist ning on oluline luukoe säilitamise seisukohast. Seadmega on kaasas spetsiaalne arvutiprogramm, mille abil on võimalik treenida tasakaalu ning saada tagasisidet tehtud edusammude kohta. Treening TheraBalance Traineril aitab parandada koordinatsiooni ja tasakaalu ning tugevdada kehatüve ja alajäsemete lihaseid.
Thera Vital aktiiv/passiivtrenažöör aitab parandada liigeste liikuvust, tugevdada lihaseid ning arendada koordinatsiooni. Samas aitab kaasa näiteks insuldi järgselt häirunud funktsiooniga kehapoole või jäseme liikumisvõimekuse taastamisele. Olemasolevate võimaluste hulka kuuluvad erinevad programmid neuroloogilistele, kardioloogilistele ja ortopeedilistele patsientidele ning isokineetiline programm lihasjõu treenimiseks. Visuaaliseeriv ekraan annab patsiendile ning füsioterapeudile järjepidevat tagasidet tegevuse kulgemisest ja tulemuslikkusest.
Veloergomeeter Matrix on sobilik üldfüüsilise vastupidavuse parandamiseks. Seadme kasutamisel on kehatüvi toetatud ning koormuse tõstmine on seeläbi patsiendile hästi talutav. Veloergomeeter on reguleeritav vastavalt patsiendi pikkusele ning treeningu käigus valitakse sobilik koormus läbi patsiendi südamelöögisageduse jälgimise. Aeroobne, suuri lihasgruppe haarav treening on igasuguse haiguse taastusravis oluline komponent. Veloergomeetril sõitmine tugevdab ja arendab kardiovaskulaar- ja hingamissüsteemi, parandab keha hapnikutarbimist ning üldist füüsilist vastupidavust.
Lisaks pakume elektri- ja laserravi väga mitmekülgse Chattanooga seadmega. Täiendavalt pakutakse verevarustuse häirete leevenduseks ja kudedevahelise ainevahetuse parandamiseks magnetravi, sooja- ja külmaravi protseduure, lümfidrenaaži rõhksurve aparaadil.
Magnetravi korral mõjutatakse kudesid madalsagedusliku magnetvälja abil. Ravil on valuvaigistav, turseid alandav ning põletikuvastane toime. Samaaegselt parandades kudede verevarustust ja normaliseerides ainevahetust. Näidustused: kroonilised lihas- ja liigeshaigused, traumajärgsed seisundid, veenilaiendid ja veenipõletikud, kroonilised nahahaigused, erinevad põletikulised protsessid, lamatised, troofilised haavandid. Veresooni laiendava toime tõttu sobib ka kõrgenenud vererõhuga patsiendile ja vanemaealistele inimestele. Vastunäidustused: rasedus, palavik, südamestimulaator, pahaloomulised kasvajad, väljendunud hüpotoonia, ajuvereringe akuutne häire, metallimplantaat, individuaalne talumatus.
Elektriravi hõlmab erinevaid vooluliike. Elektriravi abil saab leevendada valu, parandada vereringet, lõõgastada pinges lihaseid, vähendada põletikku ja turset. Näidustused: antud teraapiavormi võib kasutada nii ägeda kui kroonilise valusündroomi korral. Kasutatakse ka lihaste tugevdamiseks ja stimuleerimiseks halvatuste järgselt, operatsioonide eelselt või järgselt lihasvõimekuse säilitamiseks. Vastunäidustused: pahaloomulised kasvajad, verehaigused, tuberkuloos, raske südamepuudulikkus, kõrge vererõhk, südamestimulaator, palavikuline haigus, rasked süsteemsed haigused, rasedus, individuaalne talumatus.
Aparaatne lümfimassaaž stimuleerib lümfiringe aktiivsust. Teraapia suurendab lümfivoolu kriitilistes piirkondades, parandab vere voolu ja kiirendab kudede ainevahetust. Lümfiravi on tajutav kui väga meeldiv ja efektiivne ravimeetod ning seda kasutatakse nii meditsiinis kui iluravis. Aparaatse lümfimassaaži käigus täidetakse vastavalt patsiendi diagnoosile ettemääratud tsüklite kaupa õhuga paljudest eraldi õhukambritest koosnevaid muhve. Näidustused: lümfitursed, sporditraumad, traumadest tulenevad tursed, nõrga lümfisüsteemiga inimesed, hormonaalsed tursed, liigsest kehakaalust tulenevad tursed, lipödeem, enne iluoperatsioone tursete ennetamiseks, enne ja pärast lennusõite, aitab taastuda koormusest, trombemboolia profülaktika, tromboosijärgne turse, veenilaienditest tingitud tursed, lümfostaas, kombineeritud tursed. Vastunäidustused: kompenseerimata südamepuudulikkus, trombioht (on esinenud trombe või on trombi kahtlus), äge roospõletik, raskekujuline kõrgvererõhutõbi, akuutne pehmete kudede trauma jäsemetel (valu lümfidrenaaži piirkonnas), neuropaatia, oklusiivsed protsessid lümfidrenaaži piirkonnas.
Magnet-, elektriravi ja aparaatse lümfimassaaži sobivuse üle otsustab arst.
Lõõgastuseks pakume massaaže ja vanne, taastumist toetab ravikeskuse looduskaunis asukoht ning kõikide mugavustega elukeskkond. Tutvuge hinnakirjaga siin.