Blogi ➤   COVID-19 ja vaktsineerimine

COVID-19 ja vaktsineerimine

26. detsembril jõudis esimesena Eestisse Pfizer/Biontech COVID-19 vaktsiin Comirnaty ning esimesed vaktsineerimised on tänaseks tervishoiutöötajatele juba ka tehtudBenita Kodusse peaks vaktsiin jõudma orienteeruvalt jaanuari keskel.

Esmajärjekorras kuuluvadki vaktsineerimisele tervishoiuasutuste (haiglate, kiirabibrigaadide, perearstikeskuste, erakliinikute, hambaraviasutuste, õendus- ja koolitervishoiuteenust osutavate asutuste ning apteekide) töötajad (nii tervishoiutöötajad kui ka teised, sh registraatorid, koristajad, kohvikutöötajad jne).

Korraldasime Benita Kodu elanikele tervisetunni, kus meie maja arst dr Lia Lasn rääkis COVID-19-ga seotud vaktsineerimisest. Räägiti vaktsiinist endast, selle efektiivsusest ja ohutusest, võimalikest kõrvaltoimetest, kes ja kuidas hakkab vaktsineerimist läbi viima ning vastati tekkinud küsimustele. Vaktsineerimine on kõigile meie maja elanikele vabatahtlik ning tasuta.

Iga vaktsineerimine on suur samm selle poole, et saame panustada viiruse leviku vähendamisse ja tavapärase elu juurde naasmisesse ning võimaldades kaitsta ka neid, kes erinevatel tervislikel põhjustel end vaktsineerida ei saa.