Ettevõttest ➤   Keskkond

Keskkond

Benita Kodu maja asub männimetsa keskel ning on lähedalasuvalt maanteelt tulles hõlpsasti ligipääsetav, kuid paikneb melust siiski piisavalt eemal, et pakkuda rahulikku elamist. Maja ümbritseb männimets ja kosutavaks jalutuskäiguks sillutatud teerajad.

Looduskaunis asukoht on privaatne ja rahulik.


Benita Kodu kompleks koosneb peamajast, juurdeehitusest ja abihoonest.

Põhihoone on 2-korruseline, kokku 5500 m2 ning seal paikneb 96 tuba (70 voodikohta eakate kodu jaoks, 50 voodikohta õendushaigla käsutuses, 4 erihoolekande ning 10 kohta rehabilitatsiooniosakonnas), juurdeehituses on kokku 1600m2 ning seal on 29 tuba, maksimaalselt 49 voodikohta. 

Juurdeehitus on projekteeritud spetsiaalselt dementsusega inimeste jaoks. Uus hoone on ühendatud olemasoleva kompleksiga galerii-koridori kaudu kahel korrusel ning selle projekteerimisel on kasutatud parimaid praktikaid ja kohandusi maailmast. Iseseisvalt õues viibimiseks on dementsussõbralikus majas turvaline aed koos aiamajaga ning neli talveaia tüüpi rõdu, kus saab käia aastaringselt värsket õhku hingamas. Elanike kasutuses on privaatsemad temaatilised elutoanurgad, eraldatud tegevusruum ning teraapiliste vahenditega sensoorikatuba. Kõik ruumid on ligipääsetavad ka liikumisraskustega inimestele.

Kogu kompleks ja maja ümbrus on 100% invavarustatud (liftid, käsitoed, duššitoolid pesuruumides, tõstukid vms). Elanike, personali ja külaliste kasutada on hubased ühisruumid – raamatukogu, muusikasalong, fuajee, koduköök, puhketoad, sensoorikatuba jne. Kõik ruumid võimaldavad individuaal- või rühmatundide läbiviimist. Avatud on kohvik. Majas on püsiühendusega internet ja WiFi-ühendus. Maja ees asub parkla.