Blogi ➤   Benita Kodu hooldustöötajate vaktsiinikogemus

Benita Kodu hooldustöötajate vaktsiinikogemus

Benita Kodu kaks hooldustöötajat jagavad enda muljeid ja kogemusi seoses vaktsineerimisega COVID-19 vastu.

Martijn-Victor Hensen – Benita Kodu hooldustöötaja

Vaktsineerimise osas olin alguses skeptiline, oli kõhklusi ja kahtlusi nagu paljudel inimestel ning pidasin nõu ka oma perearstiga, kelle vastused aitasid mul teha ajapikku kindla otsuse. On ju väga oluline, et me kõik anname oma panuse, et turvalisus taastuks ja saaksime taas normaalset elu elada.

Vaktsineerimine sujus kenasti, kiiresti. Minu jaoks mugavalt, tööandja ruumides. Süsti koht oli mõnda aega ehk veidi tundlik, aga mitte valus, mida palju kardavad. Kõrvaltoimeid ei olnud kummagi süsti puhul üldse.

Tunne peale vaktsineerimist on hea, normaalne, aga valvsus peab säilima, ei tohi üleliia julgeks muutuda, peab jälgima ikka kõiki kehtestatud reegleid. Vaktsineerimine annab kindlama tunde, et saan oma tööd plaanipäraselt jätkata.

Minu soovitus on võimalusel vaktsineerida (kui pole selget vastnäidustust), sest nii saame kõik jätkata töötamist turvalisemas keskkonnas. Enda vaktsineerimine ei ole ju vaid iseenda kaitsmine, vaid nii saad kaitsta kliente, kolleege ja ka oma peret ja lähedasi. Ja see on hooldustöötajatele ja kõigile tervishoiutöötajatele omane, et tuleb hoolida ja hoolitseda. Ainult üheskoos pingutades saame kiiremini jätkata normaalset, karmide piiranguteta elu.


Merike Kirsipuu – Benita Kodu hooldustöötaja

Otsus vaktsineerida võttis minu puhul rohkem aega. Kui asutuses küsiti, kes soovivad vaktsineerida, siis minu esimene vastus oli ei. Põhjuseks olid peamiselt sotsiaalmeedias kirjutatud negatiivsed kommentaarid ja arvamused, mis olid minu jaoks hirmutavad ja survestavad.

Vaktsiinist loobumise tõttu oli ka risk, et planeeritud töö teises osakonnas ambulatoorsete klientidega jääb äkki seetõttu tegemata. Hiljem arutlesin, et mul endal on kodus riskirühma kuuluv lähedane, keda peab kaitsma ning ka minu patsiendid, kellega igapäevaselt tööl kokku puutun, on väga eakad. Seetõttu otsustasin siiski end vaktsineerida. Samuti on mul austus ka tööandja vastu ja see oli ka üks põhjustest, miks otsustasin vaktsineerimise kasuks.

Esimene süst läks hästi ja kõik oli korras. Teise süstiga tekkis väike allergiline reaktsioon – süsti koht läks punaseks, kuid rohkem kõrvalmõjusid ei olnud.

Tunne pärast vaktsiini on ikkagi julgem ja parem, aga kõiki kehtestatud reegleid järgin endiselt. Kannan kindlasti maski ja suurte rahvamasside keskele minna ei taha. Nüüdseks olen õnnelik ja rahul, et vaktsiin sai ära tehtud ning teeksin iga kell uuesti. Olen ise kaitstud ning minu kolleegid ja patsiendid samuti.

Soovitaksin kindlasti vaktsineerida ka kõikidel teistel ning alati ei tasu sotsiaalmeedias räägitut uskuda. Iga vaktsiini ja ravimiga võivad olla teatud kõrvalnähud ja kindlasti ei tohiks sellepärast ilma mõjuva põhjuseta vaktsineerimata jätta.