Eakamad inimesed tajuvad maailma teisiti kui nooremad – meeled on nõrgenenud ning suutlikkus olukordi kontrollida varasemast väiksem. Seetõttu mängivad esmapilgul vähetähtsad detailid eakate jaoks suurt rolli.

Oleme loonud Eestis ainulaadse keskkonna, kus on igal sammul arvestatud eakate inimeste erivajadustega. Tähelepanu on pööratud ka kõige pisematele detailidele, et eakas inimene, kes peab pikka aega elama kodust eemal, tunneks end mugavalt ja meeldivalt.

 

Benita Kodu on projekteeritud spetsiaalselt eakatele ja liikumispuudega inimestele

 

Maja sees ja ümbruses saab liikuda ratastooli ja muude liikumisabivahenditega. Pesu- ja saunaruumide põrandad on libisemiskindlad, seintele on paigaldatud käetoed, ukseavad on laiad ja lävepakud madalad. Hoone sisekujunduses on kasutatud kodust mööblit ja sooje toone.

Eluruumid

Benita Kodus on ühe- ja kahekohalised toad. Hubane, valgusküllane ja klassikaliselt sisustatud tuba on keskmiselt 20 m² suurune, avara pesuruumiga ning täielikult kohandatud eaka inimese erivajadustele. Esimesel korrusel kuulub iga toa juurde terrass. Elamiseks võib valida ka kahetoalise apartemendi, kus peale eelnimetatu on lahtine köök. Enamikus tubades on televiisor ja lauatelefon. Kokkuleppel võib Benitasse kaasa võtta ka oma isiklikku mööblit ja teisi sisustuselemente, mis aitavad luua kodutunnet.

kahe kohaline tuba

kahetoaline tuba

pesuruum ja wc

pesuruum

Ühisruumid

Kogu majas on rohkesti ruume, kus saab ühiselt aega veeta ja külla tulnud pereliikmeid vastu võtta. Külmemal ja pimedamal ajal on õdus istuda kamina ees või avaras puhkeruumis, kus on teler ja kodukino. Raamatukogus saab kasutada arvutit ja internetti, tähtpäevade tähistamiseks sõprade ja pere seltsis on loodud eraldi privaatne tuba. Koduköögis saab küpsetada ning kohvikus juttu ajada. Lisaks on olemas tänapäevased abivahendid, et majas ja õues vabalt ringi liikuda.

raamatukogu1

raamatukogu

Asukoht

Benita Kodu asub umbes 3,3 ha suurusel maa-alal Keila vallas Valkse külas, Niitvälja golfikeskuse lähedal. Paldiski maantee lähedus tagab hõlpsa ligipääsu, maja ümbritsev kaunis männimets annab aga piisava privaatsuse.

 

Olete oodatud Benitasse tutvumiskäigule, kus räägime kõigest lähemalt ja selgitame täpsemalt Teie vajadused. Leppige kohtumine kokku telefonil 674 4600.